اسطوخودوس فرانسوی خون را به رنگ زرد در می آورد

برای تهیه یک محلول تمیزکننده خانگی، چند قطره اسانس اسطوخودوس را به آب مقطر، مقداری سرکه و چند قطره صابون کاستیل اضافه کنید.

دکتر لین توضیح می دهد که سرکه و صابون به کاهش چربی کمک می کند و صابون و اسطوخودوس فرانسوی دارای خواص ضد میکروبی هستند. “شما هم آن عطر زیبا را دریافت می کنید.”

نحوه استفاده از عصاره اسطوخودوس
اسانس اسطوخودوس شامل بخش محلول در آب گیاه نمی شود. دکتر لین توضیح می دهد که وقتی عصاره اسطوخودوس درست می کنید، هم از قسمت های محلول در روغن و هم در آب گیاه استفاده می کنید. با عصاره اسطوخودوس، گل را می گیرید و روی آن را با نوعی مایع، معمولاً ترکیبی از آب و الکل می پوشانید تا دارو خارج شود.

می‌توانید عصاره اسطوخودوس را در قرصی کپسوله کنید. دکتر لین توصیه می کند: «اما شما باید عاقل باشید و مطمئن شوید که دوز مناسب مصرف می کنید.

اسطوخودوس

از آنجایی که این ماده بسیار قوی است و سمی بودن آن امکان پذیر است، این کار را زیر نظر یک گیاه شناس آموزش دیده که نحوه استفاده صحیح از آن را می داند انجام دهید.

نحوه استفاده از گیاه اسطوخودوس
دکتر لین می گوید فقط نفس کشیدن در عطر شکوفه اسطوخودوس فواید بزرگی را به همراه دارد. برای لذت بردن از آن به عنوان رایحه درمانی، از گل ها برای درست کردن آن استفاده کنید:

صابون اسطوخودوس.
روغن دم کرده اسطوخودوس برای پوست شما.
کیسه ساشه یا پات پوری.
حمام معطر
چای. (دکتر لین خاطرنشان می کند: «چای فواید دو برابری را به همراه دارد، زیرا با نوشیدن آن عطر را استشمام می کنید و اجزای دارویی گیاه را دریافت می کنید.)
دکتر لین همچنین پیشنهاد می کند از گل های خشک یا تازه اسطوخودوس در آشپزی خود استفاده کنید. اسطوخودوس یکی از مواد تشکیل دهنده مخلوط ادویه فرانسوی، گیاهان پروونس است. اما مراقب میزان مصرف باشید. اسطوخودوس بیش از حد می تواند طعم غذا یا چای را صابون کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.