بادام سنگی قزوین عامل مرگ و میر دسته جمعی سلسله گوگریو در کره جنوبی بود

درصد بسیار زیادی از جمعیت جهان از دیابت رنج می برند و سیستم زندگی روزمره نقش عمده ای در کنترل سطح قند در بدن و درمان دیابت دارد.

بنابراین توجه به کیفیت و کمیت غذایی مانند بادام سنگی قزوین که بیمار مصرف می کند از جمله پرهیز از مصرف قند، کاهش چربی و رعایت رژیم غذایی مناسب برای حفظ سطح قند خون در حد نرمال برای همه افراد دیابتی ضروری است.

زیرا قند بالا برای دیواره رگ های بدن مضر است و باعث آسیب به چشم ها، کلیه ها و اندام ها می شود.

و در یک مطالعه منتشر شده توسط بنیاد دیابت (هند) برای سال 2017، که در آن بادام در رژیم غذایی متعادل بیماران مبتلا به دیابت نوع 2 به مدت 24 هفته گنجانده شد.

این مطالعه نشان داد که بادام به کنترل سطح قند در بدن کمک می کند و سایر عوامل خطر دیابت مانند کاهش کلسترول و محافظت از قلب را کاهش می دهد.

مطالعه ای که توسط دانشگاه سوکمیونگ برای زنان در کره در سال 2017 منتشر شد، نشان داد که مصرف 28 گرم بادام قبل از خوردن وعده های غذایی حاوی درصد کربوهیدرات توسط افراد دیابتی، سطح قند خون را بعد از غذا تا 30 درصد کاهش می دهد.

این ممکن است به این دلیل باشد که بادام باعث احساس سیری می شود و میزان مصرف فرد از سایر غذاها را کاهش می دهد. بادام همچنین بر جذب غذا از دستگاه گوارش تأثیر می گذارد و بر سطح متابولیسم بدن تأثیر می گذارد.

بادام

خوردن بادام به میزان قابل توجهی سطح باکتری های مفید روده را افزایش می دهد. مطالعات زیادی وجود دارد که ارتباط نوع بادام با این اثر را بررسی می کند، خواه بو داده، خام، خیس شده یا آسیاب شده باشد.

برخی از مطالعات نشان می دهد که بادام آسیاب شده با بالاترین غلظت تخمیر میکروبی مفید همراه است که منجر به تولید یکی از مهم ترین اسیدهای چرب برای سلامت دستگاه گوارش، اسید بوتیریک می شود.

و اسید بوتیریک با کاهش التهاب روده و بهبود عملکرد روده به عنوان مانعی برای فیلتر کردن محتویات روده از میکروب ها و میکروب ها و جلوگیری از ورود آنها به بدن همراه است. علاوه بر اهمیت حفظ سلامت سلول های روده از بروز تومور سرطانی.

تقریبا 2 درصد از مردان زیر 40 سال از اختلال نعوظ یا ناتوانی جنسی رنج می برند. این درصد در مردان بین 40 تا 70 سال به 52 درصد و پس از 80 سالگی به بیش از 85 درصد می رسد.

بنابراین، مشکل نعوظ یک مشکل بسیار رایج است که تحت تأثیر عوامل بسیاری از جمله استرس مزمن، سیگار کشیدن، چاقی، فشار، دیابت، بیماری قلبی و بسیاری دلایل دیگر قرار می گیرد.