خاک روی ترکیه می تواند رنگ پوست شما را مانند شرک سبز گرداند

چندین منبع می توانند روی را در صورت نیاز تامین کنند. سولفات روی (35 درصد روی) معمولاً برای تأمین مقدار مورد نیاز روی هنگام استفاده از مواد کود خشک استفاده می شود.

این ماده را می توان قبل از کاشت پخش و ترکیب کرد یا در خاک روی ترکیه اولیه استفاده کرد. به خوبی با سایر مواد کود خشک ترکیب می شود. تقریباً 3 پوند از مواد سولفات روی، 1 پوند روی در هر هکتار را تامین می کند.

هنگامی که از کودهای مایع استفاده می شود، می توان از کمپلکس روی-آمونیاک (10 درصد روی) برای تامین روی استفاده کرد. این ماده به راحتی با سایر کودهای سیال مخلوط می شود.

اکسید روی (78 تا 80 درصد روی) می تواند کمبود روی را اصلاح کند اما به آرامی محلول است و به شکل دانه ای موثر نیست. برای رفع موثر کمبود روی، اکسید روی باید ریز آسیاب شود.

خاک

پخش هر گونه مواد ریز آسیاب شده در مینه سوتا به دلیل باد یک مشکل است. بنابراین استفاده از اکسید روی ریز آسیاب شده محدود به شرایطی است که از کودهای سوسپانسیون استفاده می شود.

استفاده از کود مرغی می تواند مقدار قابل توجهی روی به خاک اضافه کند. به عنوان مثال، بستر جوجه های گوشتی حاوی 0.01-0.50 پوند روی در تن و بستر مرغ تخمگذار به طور متوسط حاوی 0.15 پوند روی در تن است.

از آنجایی که محتوای روی در کود دامی متغیر است، پیشنهاد می شود که منابع کود از نظر محتوای روی قبل از استفاده آزمایش شوند.

افزودن روی به کود اولیه اقتصادی ترین روش برای کوددهی روی است. این روش مواد مغذی را در سال مورد نیاز تامین می کند.

این امر به ویژه هنگامی که ذرت و لوبیا خوراکی با سایر محصولات در تناوب می شوند، اهمیت دارد. اگر استفاده از کود اولیه یک گزینه نیست، کود روی باید قبل از کاشت ذرت یا لوبیا خوراکی پخش و اضافه شود.

محلول پاشی روی به طور مداوم در اصلاح کمبود این ماده مغذی موثر نبوده است. این روش کاربرد فقط باید به صورت آزمایشی استفاده شود.

برای کاربردهای محلول پاشی، پودر سولفات روی را می توان در آب حل کرد و روی بافت برگ اعمال کرد. مقدار محلول باید بین 0.5 تا 1.0 پوند روی در هر هکتار را تامین کند، زمانی که از 20 گالن آب در هر هکتار استفاده می شود.

کلات روی را نیز می توان با آب مخلوط کرد. مقدار کلات مخلوط شده با آب باید 0.15 پوند روی در هر هکتار زمانی که آب به میزان 20 گالن در هر هکتار پاشیده می شود، تامین کند.

تحقیقات نشان داده است که تمام منابع روی (به جز اکسید روی دانه ای) تأثیر یکسانی بر تولید محصول دارند. قبل از انتخاب منبع روی برای برنامه کود، هزینه را در نظر بگیرید.

اکثر محصولات زراعی نسبت به سطوح بالای روی در بافت خود بدون هیچ علامت قابل مشاهده ای تحمل می کنند. غلات به سمیت روی حساس هستند. علائم سمیت معمولی عبارتند از کلروز آهن و عدم وجود رنگ سبز در برگها.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.