راهنمای خرید دستگاه بادکن بطری

ساده ترین توضیح در مورد دستگاه دمنده بطری دستگاهی است که می تواند پریفرم تمام شده را از طریق ابزارهای تکنولوژیکی خاص در یک بطری دمش دهد. در حال حاضر، بیشتر دستگاه های دمنده بطری هنوز هم دستگاه های دمنده بطری دو مرحله ای هستند، یعنی مواد اولیه پلاستیکی باید قبل از دمیدن به صورت پریفرم ساخته شوند. امروزه معمولاً از پلاستیک های سازگار با محیط زیست ساخته شده از PET استفاده می شود.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

چگونه کار می کند؟

پاریزون پلاستیکی لوله‌ای که از طریق اکستروژن یا قالب‌گیری تزریقی رزین گرمانرم برخلاف بطری پلاستیکی کوچک به دست می‌آید، در حالی که داغ است (یا تا حالت نرم شده گرم می‌شود) در قالب تقسیم می‌شود. پس از بسته شدن قالب، هوای فشرده به داخل پاریسون تزریق می شود تا پاریزون پلاستیکی دمیده شود، منبسط شده و به دیواره داخلی قالب می چسبد و پس از سرد شدن و قالب گیری، محصولات توخالی مختلفی به دست می آید.

فرآیند تولید

فرآیند دمیدن بطری برای تولید ویال های پلی اتیلن با چگالی کم در طول جنگ جهانی دوم مورد استفاده قرار گرفت. در اواخر دهه 1950، با تولد پلی اتیلن با چگالی بالا و توسعه ماشین های دمنده بطری، فناوری دمیدن بطری به طور گسترده ای مورد استفاده قرار گرفت. حجم ظرف توخالی می تواند به هزاران لیتر برسد و برخی از تولیدات کنترل کامپیوتری را اتخاذ کرده اند. پلاستیک های مناسب برای دمیدن بطری شامل پلی اتیلن، پلی وینیل کلراید، پلی پروپیلن، پلی استر و غیره می باشد که ظروف توخالی به دست آمده به عنوان ظروف بسته بندی صنعتی کاربرد فراوانی دارند.

به عنوان بخشی از فرآیند آماده‌سازی بطری، قبل از پر کردن، دستگاه دمنده بطری Flip-type هوای تحت فشار را به قسمت‌های داخلی و خارجی بطری می‌رساند تا هرگونه ماده خارجی که ممکن است در آن ته نشین شده باشد را از بین ببرد. این دستگاه دارای یک سیستم فلیپر بطری است که بطری ها را معکوس می کند در حالی که مونتاژ دمنده به طور متوسط 6 تا 8 بار هوای تحت فشار برای پاک کردن بطری ها از ذرات پرتاب می کند.

دستگاه را می توان با میز ادغام کرد تا بطری ها را روی دستگاه تغذیه کند.

فرآیند تولید

بطری پلاستیکی فانتزی

نحوه خرید

با توجه به روش ساخت پاریزون، دمیدن بطری را می توان به دمیدن بطری اکستروژن و دمیدن بطری پلاستیکی تزریقی تقسیم کد. دمیدن بطری چندلایه و دمیدن بطری کششی به تازگی توسعه یافته است.

شرکتا ما نه تنها می تواند دستگاه های پرکن نوشیدنی با کیفیت بالا را در اختیار شما قرار دهد، بلکه با توجه به نیاز شما دستگاه های دمنده بطری های مختلف را نیز در اختیار شما قرار می دهد. اگر سوالی دارید، لطفا ایمیل بزنید یا با ما تماس بگیرید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.