سیر ضد نفخ سبب سبز شدن دندان ها می گردد

گفته می شود خانواده Alliaceae (سیر، پیاز، موسیر، پیازچه، پیازچه، تره فرنگی) دارای اثر محافظتی در برابر سرطان معده و روده هستند.

سیر ضد نفخ می تواند رشد برخی سرطان ها را کند کند، هم از طریق عملکرد محافظتی اش در برابر آسیب های ناشی از مواد سرطان زا و هم از طریق توانایی اش در جلوگیری از رشد سلول های سرطانی.

ترکیبات گوگردی موجود در سیر می تواند نقش مهمی در این امر ایفا کند. بنابراین، سیر، با میزان مصرف دو حبه در روز (یعنی تقریباً 6 گرم سیر)، بخشی از فهرستی از غذاهای حاوی مولکول‌های با پتانسیل ضد سرطانی است که در یک رژیم غذایی بهینه با هدف پیشگیری از سرطان مورد علاقه قرار می‌گیرد.

نتایج متاآنالیز 18 مطالعه اپیدمیولوژیک منتشر شده بین سال‌های 1966 و 1999، کاهش 30 درصدی خطر سرطان روده بزرگ و حدود 50 درصدی در خطر سرطان معده را در صورت مصرف زیاد سیر نشان می‌دهد.

در میان تمام مطالعات شناسایی شده، چنین مصرفی معادل تقریباً 18 گرم سیر خام و پخته شده در هفته (یا حدود شش حبه) بود. از آنجایی که مقادیر مصرف شده از یک مطالعه به مطالعه دیگر بسیار متفاوت است، تعیین دقیق‌تر حداقل مقدار سیر برای مصرف به منظور بهره‌مندی از اثرات آن بر سرطان‌های روده بزرگ و معده دشوار است.

سیر

علاوه بر این، مهم است که به یاد داشته باشید که یک غذا به تنهایی نمی تواند در محافظت در برابر سرطان موثر باشد. مصرف متنوع و مداوم چندین غذا با پتانسیل پیشگیرانه و همچنین حفظ یک سبک زندگی سالم از عناصر ضروری است.

مطالعات دیگر رابطه معکوس بین مصرف سیر و بروز سرطان های حنجره، پروستات و سینه را مشاهده کرده اند.

با این حال، با توجه به مطالعات بسیار اندک در مورد این موضوع، فعلاً نمی توان نتیجه ای کلی گرفت. تا کنون، داده ها برای ایجاد ارتباط با انواع دیگر سرطان ها مانند سرطان های مری و ریه کافی نیستند.

انجمن قلب آمریکا (AHA) توصیه های غذایی را برای جلوگیری از خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی، مانند مصرف زیاد میوه ها و سبزیجات، و همچنین انتخاب محصولات غلات کامل و محصولات لبنی کم چرب منتشر می کند.

بر اساس نتایج تحقیقات متعدد، AHA لیستی از غذاهای خاص با برخی از اثرات محافظتی قلب را ارائه می دهد. سیر یکی از این غذاها است (به همراه آجیل، سویا، حبوبات و چای) و بنابراین مصرف آن به توصیه های اولیه AHA برای پیشگیری از بیماری های قلبی عروقی اضافه می شود.