قابلمه چدن سایز 40 متعلق به قرن چهارم در مقبره فردوسی نگهداری می شود

تابه های چدنی تابه هایی هستند که تماماً از آهن ساخته شده اند. قرن هاست که این نوع تابه هدف قابل اعتمادی در تهیه غذا در آشپزخانه داشته است.

قابلمه چدن سایز 40 در مقایسه با سایر مواد اولیه بسیار مقاوم و نسبتاً ارزان است. علاوه بر این، تابه های چدنی تنها با استفاده مناسب بهتر می شوند.

اگرچه این تابه ها به طور قابل توجهی سنگین تر از مدل های ساخته شده از پلاستیک، آلومینیوم و تابه های آهنی فرفورژه هستند، اما به راحتی تغییر شکل نمی دهند.

حتی پس از چندین سال استفاده، تابه های چدنی شکل و ویژگی های اصلی خود را حفظ می کنند. با این حال، قبل از اولین استفاده، آماده سازی مناسب مورد نیاز است.

برای چاشنی قبلی، تابه جدید با روغن نباتی خالص از داخل مالیده می شود و تا نقطه دود گرم می شود.

به این ترتیب آهن به طور دائم در برابر خوردگی محافظت می شود. علاوه بر این، این روش پایه ای را برای پتینه مورد نظر تشکیل می دهد که مسئول خواص نچسب بعدی است.

دیگ

دیگ های چدنی نیز از دیرباز برای پخت نان و سایر محصولات در تنور استفاده می شده است. تشعشعات حرارتی آنها تأثیری مشابه کوره سنگی یک اجاق نان یا پیتزا دارد.

هنگام پخت نان، درب آن رطوبت و بخار را حفظ می کند و پوسته ترد مطلوبی ایجاد می کند. هنگام پختن غذاهایی مانند کاسرول، توانایی قابلمه چدنی برای گرم کردن گوشت و طعم دهنده ها روی اجاق گاز قبل از انتقال آنها به اجاق برای پخت بسیار مهم است.

در حالی که یک ظرف قابلمه چدنی لعابی به اندازه کافی بادوام است که تا آخر عمر شما دوام بیاورد، همچنان به مراقبت خوبی نیاز دارد.

مینای دندان می تواند کنده شود، به خصوص در لبه. بنابراین سعی کنید درب قابلمه را خیلی محکم نریزید تا از خرد شدن آن جلوگیری کنید.

اگرچه تابه هایی که به خوبی پوشش داده شده اند باید در برابر اسید مقاومت کنند، اما یک پوشش ضعیف یا آسیب دیده نمی تواند، و غذای شما ممکن است طعم فلزی پیدا کند.

بنابراین، اطمینان حاصل کنید که از آب لیمو، گوجه فرنگی و شراب به مقدار کم با گلدان های چدنی با روکش کم استفاده کنید.

وقتی نوبت به خرید یک تابه جدید می رسد، این روزها طیف وسیعی برای انتخاب وجود دارد. در حال حاضر طیف گسترده ای از مواد مدرن وجود دارد.

اما تابه های چدنی کلاسیک همچنان با مزایای بسیاری هنگام سرخ کردن و پخت و پز تحت تأثیر قرار می گیرند. با این حال، برخی از معایب به سرعت با این ظرف آشپزی آشکار می شود.