معرفی انواع دستگاه بادکن بطری

دستگاه دمنده به سه دسته اتوماتیک، نیمه اتوماتیک و دستی تقسیم می شود. در هر سه دسته عملکرد این دستگاه به این صورت است که پریفرم با حرارت گرم شده و آماده شکل گیری می باشد. در این مرحله کمپرسور هوا هوا را به داخل پریفرم می دمد

بطری پلاستیکی فانتزی

دستگاه دمنده بطری اتوماتیک

در دستگاه دمنده PET تمامی عملیات تولید بطری به صورت خودکار انجام می شود. به این ترتیب اپراتور پریفرم را در محفظه مخصوصی می ریزد و ماشین به طور خودکار عملیات پریفرمینگ، گرمایش، باد کردن و تحویل بطری را انجام می دهد. معمولا این ماشین ها فقط به یک اپراتور نیاز دارند. و در کارگاه های تیراژ بالا استفاده می شود.

دستگاه دمنده دستی

در دستگاه بالون پت دستی بر خلاف نوع اتوماتیک، پریفرمینگ همانند بطری پلاستیکی کوچک توسط اپراتور انجام می شود. همیشه نیاز به یک اپراتور خاص وجود دارد و برخی موارد مربوط به بیش از یک اپراتور مورد نیاز است.

امروزه گرمایش پریفرم توسط لامپ های مادون قرمز انجام می شود. همچنین نزدیک شدن به محل پریفرم ها باعث کاهش مصرف انرژی و گرمای یکنواخت می شود که به نوبه خود باعث بهبود کیفیت می شود.

دمنده نیمه اتوماتیک

مدل نیمه اتوماتیک در دستگاه بادکنک پت تفاوتی با دو مدل دیگر در روند کار ندارد. تفاوت این ماشین ها فقط در قسمتی از ماشین است که هیچ دخالت انسانی در آن وجود ندارد و در این ماشین ها از کوره اتوماتیک استفاده می شود. مرحله حذف پریفرم در مقایسه با مدل دستی توسط اپراتور از کوره به دمنده دیگر انجام می شود. توسط یک کوره اتوماتیک

مشخصات فنی دمنده چیست؟

مهم ترین جزء در دستگاه های بادکنکی، گردش پت است، یعنی این دستگاه توانایی تولید چندین بطری در ساعت را دارد. که معمولا با این مشخصه نوشته می شود (ظرفیت (pcs/h) که به معنی عدد در ساعت است.

مورد بعدی حجم بطری های تولید شده است یعنی این دستگاه با توجه به محل قرارگیری قالب و فشار هوا چقدر بطری می تواند تولید کند.

از دیگر اجزای موجود می توان به حداکثر ارتفاع بطری پلاستیکی تولیدی، حداکثر عرض بطری، قطر دهانه خروجی بطری و اجزای دیگر مانند فشار کمپرسور، تغذیه دستگاه و ابعاد دستگاه اشاره کرد.

مشخصات فنی دمنده چیست؟

امروزه با پیشرفت چشمگیر صنعت و تولید، انتظار می رود واردات و همچنین تولیدکنندگان دمنده PET روز به روز افزایش یابد. امروزه سازندگان داخلی توانسته اند دستگاه ها و همچنین محصولات با کیفیت داخلی تولید کنند که محصولات آنها گام بزرگی در جهت بهبود تولید برداشته اند.

ماشین سازی عظیم زاده در بین شرکت های سازنده محترم در این زمینه توانسته است با تکیه بر نیروی کار حرفه ای خود محبوبیتی در بین سازندگان محترم کسب کند که باعث پیشرفت روزافزون این شرکت در زمینه ساخت دستگاه های دمنده پت شده است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.