هویج صادراتی در چاه فاضلاب شهری گیر کرده و موجب آبگرفتگی معابر شد

این به این دلیل است که بتاکاروتن و در نتیجه ویتامین A محلول در چربی هستند و بدن فقط به صورت ترکیبی می تواند آن را استخراج کند.

با این حال، از آنجایی که هویج صادراتی اغلب به صورت خالص مصرف نمی شود، بلکه به عنوان یک غذای جانبی حاوی چربی نیز مصرف می شود، این مقدار معمولا برای معده ما کافی است.

دکتر متخصص ما پزشکی کارل مایسنر توصیه می کند: “همچنین باید هویج را خرد کرده و خوب بجوشانید – این کار جذب کاروتن را نیز بهبود می بخشد.”

حتی یک صبحانه دو ساعت قبل که حاوی آجیل یا محصولات لبنی بود می تواند برای حل بهینه بتاکاروتن کافی باشد. هرکسی که از درد مفاصل رنج می برد، باید سعی کند هر روز یک لیوان آب هویج با یک قاشق غذاخوری روغن بذر کتان بنوشد.

بتاکاروتن هویج آسیب مفاصل را کاهش می دهد و روغن بذر کتان جذب را تسهیل می کند. روغن بذر کتان همچنین بخش خوبی از ویتامین E را فراهم می کند که از روند بهبودی پشتیبانی می کند.

هویج حاوی رنگ طبیعی بتاکاروتن است که به آن رنگ نارنجی می دهد. بنابراین این فکر به خودی خود نشان می دهد که در انسان ها به روشی مشابه عمل می کند: هویج چه رنگ هایی به پوست می دهد. ولی آیا اون واقعا درسته؟

هویج

بسیاری از والدین این پدیده را از نوزادان خود می‌دانند: اگر بچه‌های کوچک مقدار زیادی پوره هویج بخورند یا آب هویج بنوشند، به سرعت رنگ برنزی پیدا می‌کنند.

اصل برای بزرگسالان یکسان است. با این وجود، هویج‌ها هویج‌های بزرگ را قهوه‌ای نمی‌کنند – زیرا به مقادیر کاملاً متفاوتی نیاز دارد.

واقعیت این است: برای دستیابی به یک اثر قابل مشاهده، یک بزرگسال باید بین سه تا پنج کیلو هویج در روز برای مدت طولانی بخورد. یک کیلو هویج خام، پخته یا آب گرفته حاوی حدود 70 میلی گرم بتاکاروتن است.

با این حال، بدن تنها کسری از آن را جذب می کند، بنابراین لوسیون خود برنزه گیاهی فقط برای طرفداران هویج سرسخت توصیه می شود.

علاوه بر این، هیچ محافظت موثری در برابر آفتاب توسط کاروتن ایجاد نمی شود. آیا هویج قهوه ای می شود؟ بنابراین می توانید با اطمینان به این سوال با “نه” پاسخ دهید.