واردات دستگاه بادکن بطری چینی

آیا می دانستید که واردات دستگاه بادکن بطری چینی، به بازار داخلی ایران صورت می گیرد؟ به نظر شما، کیفیت دستگاه بادکن چینی، قابل قیاس با نمونه های آلمانی این دستگاه خواهد بود؟
دستگاه بادکن پت، یکی از دستگاه های مورد نیاز برای کارخانه های بطری سازی می باشد. زیرا دستگاه بادکن، با عملکردی که دارد، می تواند پت اولیه را به شکل قالب های بطری که بر روی دستگاه قرار می گیرد در می آورد و این بطری ها می توانند در سایز های مختلفی تولید شوند.
دستگاه بادکن بطری، دارای گونه های مختلفی می باشد که هر دو یک عملیات را انجام می دهند، اما نحوه عملکردشان با یکدیگر متفاوت است. دستگاه بادکن پت دستی و دستگاه بادکن تمام اتوماتیک، دو نمونه از دستگاه های مخصوص ساخت بطری هستند که در تمامی کارخانه های سازنده انواع بسته بندی های پلاستیکی، به کار گرفته می شوند.
بخش های مختلف دستگاه به ترتیب شامل، جایگاه قرار گیری پت اولیه، سیستم انتقال پت به بخش کوره، کوره و سیستم گرمادهی که امروزه از لامپ های مادون قرمز ساخته می شود، بخش انتقال به بادکن، بادکن و در نهایت خروج از دستگاه و حرکت به سمت قسمت بسته بندی بطری های تولیدی می باشد.
هر چند که ایران در زمینه تولید دستگاه های صنعتی از قبیل بادکن بسیار پیشرفت کرده و متخصصان خوبی را در این زمینه به کار می گیرد، اما باز هم دستگاه هایی نظیر بادکن بطری، از کارخانه های چینی، آلمانی، فرانسوی و … خریداری شده و به بازار داخلی عرضه می گردد.
واردات دستگاه بادکن بطری، توسط شرکت هایی صورت می گیرد که در ایران به عنوان نمایندگی و یا عامل فروش کارخانه تولیدی مربوطه در کشور های خارجی فعالیت می نمایند. البته برخی از این شرکت ها، خود مونتاژ قسمت های مختلف دستگاه بادکن بطری را به کمک قطعات ساخته شده از برند های مرغوب و شناخته شده، بر عهده خواهند داشت.

دستگاه بادکن بطری

معرفی انواع دستگاه بادکن و ویژگی هرکدام

همانطور که گفته شد، دستگاه بادکن در نوع دستی و اتوماتیک به بازار عرضه می شود. تفاوت هایی بین این دو نمونه از دستگاه وجود دارد که به صورت کلی در ادامه توضیح داده خواهد شد. این تفاوت ها شامل موارد زیر هستند:

  • سرعت تولید دستگاه اتوماتیک بیشتر از نوع دستی می باشد.
  • نیاز به اپراتور در دستگاه اتوماتیک کمتر از دستگاه بادکن دستی است.
  • در دستگاه بادکن اتوماتیک، قابلیت های بیشتری وجود دارد.
  • ساختمان دستگاه اتوماتیک به گونه ای طراحی شده از آلودگی بطری های تولیدی جلوگیری می نماید.

در کل می توان گفت که دستگاه بادکن پت اتوماتیک، بهترین نوع دستگاه بادکن موجود در بازار است. اما مشکلی که برای خرید آن وجود دارد، قیمت بالای دستگاه مورد نظر خواهد بود. اما شرکت هایی که واردات دستگاه بادکن بطری چینی را بر عهده دارند، شرایط ویژه ای برای خریداران در نظر می گیرند.
با به کارگیری تکنولوژی روز دنیا در کارخانه های چینی برای تولید دستگاه های صنعتی، امروزه بادکن بطری چینی می تواند از نظر کیفیت با محصولات اروپایی رقابت نماید.

منبع: دستگاه های صنعتی ایران