واشر سر سیلندر پراید صبا که می توان برای همه ماشین ها استفاده نمود

واشرهای سر علاوه بر آب بندی قسمت احتراق موتور برای گردش روغن و مایع خنک کننده، محفظه احتراق موتور را نیز آب بندی می کنند.

واشر سر سیلندر پراید صبا به وسیله نقلیه اجازه می دهد تا قدرت کافی برای حرکت به جلو تولید کند و همچنین از خروج گازهای مضر از محفظه های احتراق با هدایت آنها از طریق سیستم اگزوز جلوگیری می کند.

واشرهای سر در وسایل نقلیه مدرن از چندین لایه از مواد فولادی متصل به الاستومر تشکیل شده است که باعث دوام و ماندگاری بیشتر آنها می شود. خودروی تولید شده در گذشته مجهز به واشرهای ساخته شده از گرافیت یا آزبست بود.

در مقایسه، واشرهای امروزی برتر هستند زیرا نسبت به واشرهای تولید شده از آزبست کمتر در معرض نشتی هستند و هیچ خطری برای سلامتی ندارند.

واشر سر یک جزء مهم در یک موتور قابل احتراق است. واشر سر تضمین می کند که فشار حاصل از احتراق بخار سوخت شمع در داخل محفظه احتراق باقی می ماند.

محفظه احتراق حاوی پیستون است و به فشار بالایی نیاز دارد تا اطمینان حاصل شود که پیستون به شلیک مناسب ادامه می دهد.

علاوه بر این، روغن و خنک کننده عملکردهای به همان اندازه مهم دارند، اما برای انجام کارآمد عملکردهای خود، نمی توانند با هم ترکیب شوند. واشر سر محفظه ها را جدا نگه می دارد تا از عدم آلودگی متقابل سیال اطمینان حاصل شود.

واشر کار می کند و باید بتواند آب بندی را حفظ کند و از نشت بین قطعات حیاتی موتور خودرو در زمانی که در معرض فرآیندهای تراکم قرار می گیرد جلوگیری کند. واشر سر خودرو با بسیاری از عناصر دیگر در تماس است.

چه چیزی باعث باد شدن واشر سر می شود؟

بیشتر علت های متداول واشر سر منفجر یا آسیب دیده اغلب نتیجه موتوری است که بیش از حد گرم شده است. دمای بالای موتور معمولاً به دلیل کمبود مایع خنک کننده در رادیاتور است که معمولاً به دلیل نشتی است.

برخی از واشرها بسته به جنس آنها، احتمالاً سریعتر از سایرین ضعیف می شوند. به عنوان مثال، آلومینیوم در هنگام گرم شدن به سرعت منبسط می شود.

فلزات با نرخ انبساط حرارتی بالاتر نسبت به گرما حساس تر هستند. دمای بالاتر می تواند باعث تغییر شکل اجسام شود که می تواند منجر به عواقب نامطلوب شود

. انبساط و تغییر شکل سرسیلندر در نتیجه گرما، یکپارچگی آن را ضعیف می کند و از آب بندی مناسب واشر سر جلوگیری می کند.

هنگامی که واشر سر منفجر شد، مهم است که بلافاصله به آن رسیدگی شود. ادامه کار با وسایل نقلیه با واشر منفجر شده می تواند منجر به آسیب جدی و جبران ناپذیری به موتور شود. از آنجایی که واشر به عنوان مهر و موم استفاده می شود، حفظ فشار کلید قدرت موتور است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.