پخت عجیب ترین برنج ها با استفاده از برنج کامفیروز و برنج چمپا

اساساً در نتیجه این نوع مداخله آموزشی، بیشترین درصد تغییر مثبت در دانش و کمترین در عمل ایجاد شده است. مزایا و محدودیت‌های استراتژی‌های آموزشی برای کشاورزان برنج چمپا متمایز نشان می‌دهد که هیچ روش برتر و کاملی برای شکل‌دهی و تقویت همه جنبه‌های KAP کشاورزان وجود ندارد و در عوض، ترکیب روش‌های مختلف در یک استراتژی یکپارچه ضروری است.
کشاورزان، کارگران کشاورزی و اپراتورهای آفت کش، در اکثر نقاط جهان، به دلیل کار با آفت کش های شیمیایی در معرض بروز مسمومیت و خطرات بهداشتی بالایی هستند.

پیشینه تحقیقاتی گسترده ای در مورد بروز آسیب های شغلی و مشکلات بهداشتی در بین کشاورزان برنج کامفیروز و کارگران مزرعه به دلیل قرار گرفتن طولانی مدت در معرض سموم کشاورزی وجود دارد. این مطالعات نشان داد که بروز بیماری‌های آفت‌کش‌ها در میان کشاورزان و کارگران مزرعه از کوتاه‌مدت خفیف متفاوت است و اثرات نامطلوب آن طولانی مدت.

علاوه بر این، این مشکلات منجر به خسارات مالی برای درمان افراد آسیب دیده، افزایش سهم هزینه های درمانی در بین کشاورزان و هزینه های ناتوانی جسمی در انجام کار مزرعه شده است هزینه های پنهان و غیرمستقیم ممکن است بسیار بیشتر از این هزینه های مستقیم باشد.

برنج

در بسیاری از نقاط جهان به ویژه در کشورهای در حال توسعه، محصولات شیمیایی کشاورزی برنج کامفیروزی با حداقل حفاظت مورد استفاده قرار می گیرند و فرصت های افزایش ایمنی کشاورزان اندک است.

در حالی که اقداماتی مانند پوشیدن تجهیزات حفاظت فردی، اجتناب از خطرات سلامتی، اقدامات بهداشتی و استفاده از دوز مناسب از آفت کش ها برای اینکه بدانید برنج کامفیروزی چیست به عنوان اقدامات پیشگیرانه شناخته می شود که می تواند شدت مشکلات بهداشتی را در بین کشاورزان و اپراتورهای آفت کش کاهش دهد.

از منظر بررسی سوانح، رفتارهای عاقلانه گردانندگان سموم دفع آفات عامل اولیه و فوری مشکلات سلامتی است.

 • منابع:
  1. The impact of different education strategies on rice farmers
 • تبلیغات:
  1. شعله های آتش که بلای جان یک جنگل شد!!!
  2. شکافته شدن قاره ها تا چند سال آینده !!
  3. پنیر سمی که جان مردم اهواز را گرفت
  4. مردی با کفش های خود برای همسرش خانه ساخت.