پوشش های معماری و دکوراتیو با رنگ

با این حال، جایگزین‌های شناخته شده‌ای برای افزودنی‌های سرب در انواع رنگ سوله صنعتی و پوشش‌های مورد استفاده برای همه کاربردها وجود دارد.

با وجود در دسترس بودن جایگزین‌ها، شرکت‌های رنگ چند ملیتی اغلب پوشش‌های بدون سرب را در برخی بازارها می‌فروشند، در حالی که همچنان به بازاریابی محصولات حاوی سرب در حوزه‌هایی که محدودیت‌های نظارتی وجود ندارد و مشتریان از خطرات آن آگاهی کمتری دارند، ادامه می‌دهند.

در ایالات متحده، تلاش‌ها برای تنظیم محتوای سرب رنگ نانو صنعتی در ابتدا بر روی رنگ‌های تزئینی و معماری و محصولات مصرفی متمرکز بود.

متعاقباً، خریداران بزرگ رنگ در ایالات متحده شروع به ارزیابی هزینه‌های نگهداری ایمن و در نهایت تخریب سازه‌های صنعتی، پل‌ها، کشتی‌ها و جاده‌ها با رنگ سرب کردند و انتخاب کردند که در مشخصات پروژه و محصول به رنگ و پوشش‌های بدون سرب نیاز داشته باشند.

اما پیشرفت در جابجایی به جایگزین‌های ایمن‌تر غیر سرب در بقیه جهان کند بوده است و عدم آگاهی از مشکل قطعاً یکی از دلایل آن است.

ادامه تولید و استفاده از رنگ صنعتی نسوز حاوی سرب برای کاربردهای صنعتی نگرانی های بهداشتی قابل توجهی را به همراه دارد. این نگرانی ها عبارتند از:

• هیچ مقررات یا تعریف جهانی برای تمایز پوشش های صنعتی از پوشش های معماری و دکوراتیو وجود ندارد.

مگر اینکه مقرراتی تمام استفاده از افزودنی های سرب را در رنگ ها محدود کند، هیچ راه واقعی برای اطمینان از عدم استفاده از پوشش های صنعتی در خانه ها، مدارس یا بیمارستان ها وجود ندارد.

• مبلمان، اسباب‌بازی‌ها و سایر محصولات مصرفی را می‌توان با رنگ صنعتی پلی یورتان پوشاند، زیرا حتی امروزه این کاربردها در اکثر کشورها تنظیم نشده است و همچنان منبع مستمر قرار گرفتن در معرض سرب در دوران کودکی هستند.

• در کشورهای در حال توسعه، بسیاری از مشاغل کوچک در داخل و اطراف مسکن مستقر هستند.

استفاده یا حذف رنگ سرب در تعمیر خودرو و در تولید صنایع دستی و سایر کالاها می تواند منبعی برای تماس کودکان و سایر افراد ساکن در اطراف باشد.

 • منابع: 
  1. Time to ban lead in industrial paints and coatings
 • تبلیغات: 
  1. آبنبات در آمریکا و بیماری قلبی و نتایج سلامت آگاهی محیطی
  2. میلاد مسیح و ساختن ظروف یکبارمصرف
  3. گوجه فرنگی منبع اصلی در رژیم غذایی
  4. پشت پرده اقدام جدید ستاره تیم فوتبال