کاشی ایفا طرح پاریس هوشمندی که طرح و رنگ آن با کنترل عوض می شود

روش چاپ دیجیتال جدیدترین روش چاپ طرح مورد نظر بر روی کاشی می باشد که در آن با کمک فناوری نانو رنگ مورد نظر با لیزر روی بیسکویت کاشی پاشیده می شود و دستگاه چاپ با کاشی تماس پیدا نمی کند.

برخلاف روش های قدیمی (چاپ تخت یا روتو). این روش جدیدترین روش چاپ روی کاشی ایفا طرح پاریس می باشد چرا که امکان چاپ طرح روی کاشی روستیک و پرفوراسیون (سازه) را فراهم می کرد.

خرد شده:

پس از اتمام فرآیند پخت، کاشی ها توسط دستگاه برش مخصوص به ابعاد دلخواه برش داده می شوند. در طی این فرآیند که کالیبراسیون نیز نامیده می شود.

کاشی های کاملاً صاف به یک اندازه بریده می شوند و پایه کاملاً عمود بر هم می باشد (در زاویه) و لبه های آن تراش داده می شود که به آن کاشی های اصلاح شده، کالیبره یا بدون درز نیز می گویند.

کاشی های اصلاح شده نیازی به نصب ندارند و پس از نصب هیچ گونه ترک و شکافی بین قسمت های کاشی ایجاد نمی شود و همچنین از ورود هرگونه آلودگی جلوگیری می کند بنابراین از نظر بهداشتی بهتر است.

سطح مات:

در پایان فرآیند تولید کاشی، لایه ای از ترکیبات مایع حاوی شیشه بر روی کاشی ها ریخته شده و به کوره منتقل می شود که به آن پوشش کاشی می گویند.

کاشی

در واقع پولیش کاشی منافذ روی سطح کاشی را پر می کند و می تواند از مات و نیمه براق تا براق متفاوت باشد.
رنگ کاشی مات مات است، فاقد درخشندگی است و نور را منعکس نمی کند، اما در عوض به راحتی آلودگی های سطح را آشکار نمی کند.

سطح براق:

لعاب براق کاشی ها همانطور که از نامش پیداست بسیار براق و شفاف است و نور را منعکس می کند که بازتاب نور در یک فضا را جذاب تر می کند.

یکی دیگر از مزایای کاشی های براق این است که تمیز کردن آنها راحت تر از سایر سطوح است، اما به راحتی می توانند هر گونه کثیفی را روی سطح کاشی ها آشکار کنند.

انواع دیگر سطوح کاشی شامل لعاب نیمه براق است که در واقع رابطی بین لعاب براق و مات است که مانند سطح کاشی مات نه براق و نه مات است.

مصرف کف: انواع محصولات کاشی که به عنوان پوشش کف استفاده می شود، این علامت روی آنها قرار می گیرد.