کشف نخ پلی استر چینی متعلق به هزار سال پیش در جزایر قناری

نخ های POY مورد استفاده در بافت تاب کاذب از زنجیره های پلیمری با وزن مولکولی بالا و بلند تشکیل شده اند. درجه جهت گیری مولکول ها در محور رشته تحت تأثیر سرعت چرخش است.

این مولکول ها به طور تصادفی با زنجیره های مولکولی مجاور از طریق پیوندهای شیمیایی و قطبی به هم متصل می شوند.

بنابراین یک ساختار مولکولی تا حد زیادی بی شکل تشکیل می دهند. با اعمال پیش نویس در فرآیند بافت به نخ پلی استر چینی ساختار مولکولی منظم تر می شود و افزایش زیادی در مناطق کریستالی وجود دارد.

نخ های پلی استر (PFY) نخ های ساخته شده از پلی استر PET هستند که تقاضای زیادی در بازار جهانی دارند. نخ های پلی استر به طور گسترده در صنایع نساجی مورد استفاده قرار می گیرند، می توانند به دو صورت چند رشته ای و تک رشته ای استفاده شوند و در طیف وسیعی از کیفیت ها مانند نخ های تابیده شده، نخ های بافت دار تولید می شوند.

نخ‌های پلی استر معمولاً از الیاف رشته‌ای بلند ساخته می‌شوند، ویژگی‌های آن عبارتند از: صاف، پیچش کاملاً کم یا بسیار زیاد، پیچش به کشش بستگی دارد و درخشندگی می‌تواند به صورت سه‌لوبول روشن، نیمه کدر، نخ ست، کدر کامل، رنگ‌آمیزی سیاه، نخ ست شود. , به آرامی مخلوط شده, Heavy Blended با توجه به نوع مناطق رشته. همچنین به دلیل ثبات رنگ عالی و راحتی آن بسیار مورد استقبال قرار گرفته است.

پلی استر POY (نخ با جهت گیری جزئی) به عنوان نخ پیش جهت گیری پلی استر نیز شناخته می شود. پلی استر POY اولین شکل نخ است که با چرخاندن مستقیم تراشه های پلی استر ساخته می شود.

نخ

پلی استر POY عمدتا در تولید نخ های بافت دار استفاده می شود. پلی استر POY می تواند در دو براق موجود باشد: نیمه کدر و براق.

پلی استر DTY (نخ با بافت توسعه یافته) با چرخاندن و کشیدن همزمان پلی استر POY به دست می آید. مشخصات نخ DTY را می‌توان به روش‌های مختلفی قالب‌گیری کرد تا نخ را برای مصارف گسترده‌اش مناسب کند.

نخ DTY بسته به نوع رشته های رشته ای می تواند نیمه مات یا روشن یا تریلوبل روشن باشد. نخ پلی استر DTY را می توان در رنگ های مختلف با تکنولوژی رنگرزی دوپ یا رنگرزی معمولی نیز به دست آورد.

همچنین با نام های پلی استر FDY (نخ کامل کشیده شده)، نخ رشته ای پلی استر (PFY) یا نخ ریسی (SDY) شناخته می شود. FDY را می توان با هر نخ رشته ای دیگر برای تولید انواع مختلف پارچه بافته یا بافته کرد.

نخ پلی استر FDY عمدتاً در 3 براق موجود است: نیمه مات (SD)، براق (BR) با مقطع دایره ای و Triloble Bright (TBR) با مقطع مثلثی. نخ پلی استر FDY را نیز می توان برای ساخت نخ گلدوزی پلی استر که در خیاطی کاربرد فراوانی دارد، ریسید.

در صنایع مختلف نساجی برای بافندگی و بافندگی پارچه برای پوشاک، اثاثیه منزل، کیف، روکش مبل و بسیاری مصارف دیگر کاربرد فراوانی دارد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.